30+ Yüksek Kalite Ücretsiz Backlink Listesi – 2023 Güncel Liste

Total
0
Shares

Ücretsiz backlink kaynakları kategorisine eklediğim bu blog yazımda, sizlerle farklı kategorilerde yer alan 30’dan fazla dofollow backlink kaynağı paylaşıyorum. Backlinklerin SEO için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha söylemem gerek. Bununla birlikte, diğer yazılarımda da vurguladığım gibi bu yazımda da backlinklerin kalitesinin ve çeşitliliğinin de önemli olduğunu paylaşmak istiyorum.

Ayrıca birden yüzlerce backlink almanın sitenize zarardan çok zarar verebileceğini, Google’ın cezalarından biri ile karşılaşarak sıralamalarda altlara düşebileceğinizi ya da sitenizin tamamen Google’dan kaldırabileceğini bilmelisiniz.

SEO’da yeni olan kullanıcılar için Yeni Başlayanlar İçin Temel SEO Kavramlarına Giriş başlıklı yazımı önermekle birlikte, bu yazıda da birkaç kavramı açıklama ihtiyacı hissettim. Öncelikle bilmelisiniz ki backlink, bir web sayfasından başka bir web sayfasına gelen bağlantıdır. Bu bağlantılar arama motorlarının, sitenizin ne kadar güvenilir olduğunu belirlemesine ve sayfanızın üst sıralara çıkmasına yardımcı olur.

Temelde dofollow ve nofollow denilen iki türlü bağlantı vardır. Daha sonra sponsorlu bağlantı gibi farklı türler de ortaya çıkmışsa da başlangıç olarak bu iki türü bilmeniz yeterli. Dofollow backlinkler, bir siteden aldığınız bağlantının arama motoru örümcekleri tarafından takip edilmesine ve sitenizin sıralamada üst sıralara çıkmasına neden olur. Nofollow bağlantılar önceden tamamen etkisiz olduğu düşünülen ve arama motorları tarafından sıralamada yükselmeye hiç etki etmediği dillendirilen bir tür olsa da, dofollow bağlantıların yanında nofollow bağlantıya sahip olmanın backlink çeşitliliği açısından faydalı olduğu gözlemlenmiştir.

Ücretsiz backlink kaynaklarını paylaştığım yazımda, backlinklerin önemini belirtmemek olmazdı elbette. O nedenle sizlerle backlinklerin öneminden bahsedeceğim kısa bir paragrafı da paylaşmak istiyorum.

Şunu unutmamalısınız ki backlinkler SEO için site içeriği ile birlikte en önemli iki unsurdur. Güçlü internet sitelerinden aldığınız bağlantılar, Google ve Yandex gibi arama motorlarındaki sıralamalarınızı yükseltir.

Ayrıca bu bağlantılar internet sitenize trafik çekerek satış ve dönüşümlerinizin artmasında etki sahibi de olabilir. Bütün bunlara ek olarak sahip olduğunuz bağlantılar marka bilinirliği ve güvenirliği için yardımcı olur.

Google’da yükselmek için etkili ve ücretsiz dofollow backlink listesi arıyorsanız doğru yerde olduğunuzu söyleyebilirim. Aşağıdaki listede ücretsiz backlink alabileceğiniz 30’dan fazla internet sitesi bulunmaktadır.

No İnternet Sitesi DA Durum
1 Developer.mozilla.org 98
2 GitHub 97
3 Slideshare 95 Nofollow
4 Gravatar 93 Dofollow
5 Nature 93
6 Storify 92
7 Coursera.org 92
8 Mix 79 Dofollow
9 Openstreetmap.org 85
10 Granta 67
No İnternet Sitesi DA Durum
1 Blogger 99 Dofollow
2 Thefreelibrary 77
3 Flickr 92 Dofollow
4 Moz 89 Dofollow
5 Quora 94 Dofollow
6 discogs 96 Dofollow
7 Discussions apple 100
8 Diigo 89 Dofollow
9 Zotero 75
10 WordPress 94

Yüksek DA Değerine Sahip Sosyal İmleme Site Listesi

No İnternet Sitesi DA Durum
1 Twitter 94 NoFollow
2 Plurk 88
3 Mix 84 Nofollow
4 Digg 93
5 Scoop It 92 Nofollow
6 Slashdot 91 Nofollow
7 Soup Io 89
8 DeviantArt 87 Dofollow
9 Fark 74 Nofollow
10 Dzone 78 Nofollow

Yüksek DA Değerine Sahip Web 2.0 Site Listesi

No İnternet Sitesi DA Durum
1 WordPress 92
2 Issuu 94 Nofollow
3 Xing 92
4 Blogger 99 Dofollow
5 Tumblr 88 Dofollow
6 Livejournal 92 Dofollow
7 Wix 94
8 Weebly 93
9 Goodreads 93 Nofollow
10 Jimdo 75

Liste ile ilgili görüş ve yorumlarınız için aşağıda yorumlar bölümünü kullanabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğim gibi backlink alırken kontrollü almanızı ve birden bütün sitelere linkinizi eklememenizi tavsiye ederim. Çok yeni siteler için yukarıdaki listeyi kullanacaksınız, çalışmanızı mutlaka birkaç haftaya yayın.

Buna ilaveten arama motorları tarafından indekslenmeyen backlinklerin etkisi olmadığını hatırlatırım. Aldığınız her backlinki farklı imleme sitesinde veya sosyal medya hesabında paylaşarak Google tarafından indekslenmesini sağlayabilirsiniz. Yakında sitemde benim de kullandığım ve %70-80 oranında başarı sağlanan indeksleme servisleri hakkında da bir yazı da yayınlamayı planlıyorum.

Ayrıca SEO fiyatlarını merak ediyor ve SEO konusunda profesyonel bir destek arıyorsanız ilgili sayfama bakabilirsiniz. Başka bir ücretsiz backlink kaynağında görüşmek üzere! 👋

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir