En Ucuz .com, .net, .org v.s. Domain Bulma Sitesi (2023)

En Ucuz .com, .net, .org v.s. Domain Bulma Sitesi (2023)

Total
0
Shares

SEO ile ilgilensin ya da ilgilenmesin hemen hemen herkesin domain ihtiyacı oluyor. Binlerce farklı siteden onlarca farklı uzantı arasından seçtiğimiz alan adlarım için yüzlerce dolar ödemeler yapıyoruz. Eklediğim bu yazımda, sizlere en ucuz .com domain ya da farklı bir uzantıda domaini nasıl bulabilirsiniz onu anlatacağım. Ucuz alan adı için iki farklı internet sitesini kullanacağız. Bu siteler güvenilir alan adı firmalarının bir listesini yaparak, farklı uzantılarda farklı fiyatlara sahip internet sitelerini listeliyor.

1. TLD-LIST

https://tld-list.com/ adresinden ulaşabileceğiniz bu sitede, binlerce farklı uzantıda onlarca farklı firmanın fiyatları bulunuyor. Siteyi açtığınızda başta .com uzantısı olmak üzere sıralı olarak birçok alan adı uzantısını ve fiyatını görebilirsiniz. İstediğiniz alan adına tıklayarak, en ucuzdan başlayarak farklı firmalardaki fiyatları da görmeniz mümkün.

En Ucuz .com, .net, .org v.s. Domain Bulma Sitesi (2023)
En Ucuz .com, .net, .org v.s. Domain Bulma Sitesi (2023)

Sitede “Cheapest Register” yazan linke tıklarsanız, en ucuz fiyatlı alan adını da görebilirsiniz. Bazen birden çok internet sitesi ihtiyacı duyabiliyoruz. 8-9 dolardan .com uzantısı almak da maliyetli olduğu için birkaç dolarlık uygun fiyatlı uzantılar da işimizi görebiliyor.

2. TLDES

Bu siteye de https://tldes.com/cheapest-domains adresinden ulaşabilirsiniz. Site oldukça basit hazırlanmış ve yukarıdan aşağı en çok firmada fiyat bulunan alan adından başlamak üzere bir sıralama yapılmış. Burada da ucuz .com ya da farklı bir uzantıya sahip alan adını bulabilirsiniz.

Bu iki site benim kullandığım ve alan adı almadan önce mutlaka kontrol ettiğim yerlerden. Sitede güvenilir firmalar olmasına rağmen, yine de almadan önce firmalar hakkında da ufak bir araştırma yapmanızı öneririm. Bazen çok büyük firmaların teklifleri yer alsa da, global olmayan daha küçük firmalar da kimi alan adlarında ön sıralarda bulunuyor. Başta ucuz .com domain ve ucuz alan adı satın almak için mutlaka bu iki siteyi bir kenara not etmenizi öneririm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir