En İyi Ücretsiz SEO Araçları - 2023

En İyi Ücretsiz SEO Araçları – 2023

Total
0
Shares

Google’da üst sıralara çıkmanızı sağlayacak çeşitli ücretsiz SEO araçları var. Bildiğiniz gibi ücretsiz şeyler harika bir seçimdir. Bu ücretsiz araçlar size fazladan para, trafik, sıralama ve zenginlik getirebilir. SEO dünyasında çok sayıda ücretsiz araç var. Şimdi bu araçları keşfedelim.

Ubersuggest

Gezinmeyi kolaylaştıran ve sezgisel bir tasarıma sahip olan Ubersuggest, en iyi ücretsiz SEO araçları arasındadır. İhtiyaç duyduğunuz anahtar kelimeleri belirlemenizi sağlayan platform, herkes için çok değerli bir araç olarak öne çıkar. Bu sitede sağlam bir SEO stratejisi oluşturmak için ihtiyaç duyulan geri bağlantılar hakkında da rapor edinebilirsiniz. Bununla beraber site üzerinden rekabet analizi hakkında da bilgi bulabilirsiniz.

SEMRush

Ücretsiz SEO araçları listesinde bulunan SEMRush, arama terimlerini, aranma hacmini ve tıklama başına maliyeti görebileceğiniz bir sitedir. Burada, rakiplerinizin ve web sayfanızın geri bağlantılarını kontrol edebilirsiniz. Daha gelişmiş özellikler, SEO konusunda deneyimli olan kişilerin beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılar.

Moz

Farklı alanları karşılaştıran metrikler sunar. DA ve PA değerlerini de görmenizi sağlar. MozBar adlı eklenti ile bir web sayfasının iç yapısını analiz edebilirsiniz.

Ahrefs

SEO uzmanlarının en çok kullandığı platformlardan biridir. Özellikle de doğruluğu nedeniyle popülaritesini yitirmez. Bu site aracılığı ile hangi sayfaların rakiplerinize geri bağlantı verdiğini bile görebilirsiniz.

SEOQuake

Çoğu kişinin bilmediği SEOQuake, esasen SEMRush tarafından geliştirilmiş bir eklentidir. Bu eklenti ile birçok değerli sonuca ulaşabilirsiniz. Kullanıcıya eksiksiz raporlar sunar.

SEO PowerSuite

Bağlantı asistanı, SEO SpyGlass, web sitesi denetçisi ve derece izleyici olmak üzere dört farklı bölümden meydana gelir. Bunların her biri geniş bir analiz sağlar ve optimizasyon sürecini destekler. Bu programın güçlü taraflarından biri, sayfanız için cezalara neden olabilecek hataları bulmanıza destek olmasıdır.

SpyFu

Ücretsiz SEO araçları arasında yer alır. Birçok seçenek sunar. Öne çıkan niteliklerinden biri, kullanıcıların fırsatları bulmasına destek olmak için rakip alanı adlarını analiz edebilmesidir. Araç, aramalarınızda dikkate almamış olabileceğiniz rakiplerin bile listesini sağlar.

Majestic SEO

Büyük bir indeksleme veritabanı içerir. Yüksek miktarda ayrıntıyı geri getirebilir. Genel olarak iki özel durum için tavsiye edilir: Aranan anahtar kelimenin performansı ve geri bağlantılar ile alakalı veriler.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Google tarafından geliştirilen servislerden biridir. Piyasanın en iyi bilinen ve en çok kullanılan SEO araçları arasındadır. Hedef kitlenizi bölgesel düzeyde anlamanızı sağlayacak konuma göre arama imkânı sunar. ADS stratejileri için en iyi seçenektir.

Answer The Public

Aynı keyword’ün farklı varyasyonlarını deneyerek, potansiyel içerik konuları belirlemenize izin verir. Kitlenizin hangi problemleri çözmek istediğini belirlemek adına iyi bir araçtır. Anahtar kelime planlamanızı daha da hassas hale getirmenizi kolaylaştırır.

Ücretsiz SEO araçları arayanlar için biçilmiş kaftandır. Bir anahtar kelime ile alakalı eğilimleri belirlemenizi sağlar. Bu sayede ilgili terimleri gösterir. Belirli bir zaman dilimini ve yeri de seçmenizi sağlar.

Keyworddit

Reddit’teki alt dizinlerden keyword’ler elde etmenizi mümkün kılar. Ayrıca, terimin kullanıldığı konuların bir listesini size verir. Daha spesifik kitlelerin ilgi alanlarını anlamak için kullanılabilir.

Keyword Surfer

Bu, Chrome için ücretsiz bir uzantıdır. Tarayıcıya belirli bir terim yazarken, alakalı anahtar kelimeleri ekranda sizlere gösterir. Eklenti, tavsiye edilen ulusal bölgenin özel arama hacminden filtreleme yapmanıza izin verir.

KWFinder

Anahtar kelimeler oluşturmak için basit, sezgisel ve kullanışlı bir araçtır. SEO alanına yeni başlayanlar için çok uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bunun sebebi ise kullanıcı bireylerin SEO için düşük zorluk derecesine sahip olan semantik kelimeleri bulmasına izin vermesidir.

Keywords Everywhere

Bu araç ile hem spesifik hem de geniş terimleri bulabilirsiniz. Aynı zamanda araç üzerinde gerçekleştirilen bütün aramalar alternatiflerle, benzer keywordlerle ve içerik optimizasyonu düşünülerek geri döner. Chrome için bir uzantısı bulunur.

Google Analytics

Piyasanın en eksiksiz çözüm ve analiz aracı olarak ön plana çıkar. Yeni başlayanlar için de kolay bir paneli vardır. Yorumlamak ve çeşitli verileri tespit etmek için idealdir. Eksiksiz bir raporlama sunar. Bütün SEO bilgisi seviyelerine hitap eder. Bu araçla kullanıcılarınızın coğrafi konumunu öğrenebilir, firmanız için en çok potansiyel alıcıyı hangi kanalların oluşturduğunu keşfedebilirsiniz.

Google Search Console

Ücretsiz SEO araçları listesinde önemli yer tutar. Bu platform vasıtası ile arama trafiği, Google dizini, izleme, güvenlik raporu, arama yönü gibi detaylara erişim sağlayabilirsiniz.

Bing Webmaster Tools

Dünyanın en büyük ikinci arama motoru olan Bing’in kontrolündedir. Anahtar kelime araştırması, yapılandırılmış verileri doğrulama, web sitesi geçişi, SEO analizi gibi imkanlar sunar.

Youtube Analytics

Platform, isminden de anlaşılacağı üzere Youtube verilerini ölçer. İyi bir SEO analiz aracı olarak lanse edilir. Videolardaki içeriklerin performansını izlemenize yardımcı olur.

Google Data Studio

Kullanımı çok basittir ve özelleştirilebilir bir tasarıma sahiptir. Bu, esasen Google kontrol paneli aracıdır. Search Console, YouTube Analytics ve Google ile uyumludur. Bu araçların analizi için verileri entegre eder ve ilgili verileri elde etmenizi sağlar. Farklı grafikler oluşturmak, gerçek zamanlı raporlar elde etmek ve paylaşmak için özel olarak tasarlanmıştır.

PageSpeed Insights

Web sayfalarının mobil cihazlardaki ve masaüstündeki performansını analiz eder. Bir Google özelliğidir. Raporlar ve grafikler sağlamaz. Fakat, iyileştirmeler yapmanız için size en iyi önerileri vadeder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir