Dişil Enerji

Dişil Enerji

Total
0
Shares

Dişil enerji hepimizin içinde olan sezgisel enerjidir. Daha yumuşak, daha besleyici ve yaratıcı hissettiren enerji. Dişil enerji aynı zamanda bedenlerimizdeki bilgelikle de ilgilidir.

Dişil halimizde olduğumuzda, doğuştan kim olduğumuza bağlanırız. Kendinize iç dünyanıza erişim izni verdiğinizde, gücünüzün sonsuz olduğunu anlarsınız.

Dişil enerjinin eril enerjiden farkı nedir?

Dişil enerji, sezgilerimize, duygularımıza, içsel bilgeliğimize ve içsel bilişimize dair hislerle daha fazla uyum sağlar. Sabır ve özgüveni kapsar, ileriye doğru yolumuzu içten dışa güvenle keşfetmemizi sağlar.

Eril enerji daha çok kararlı ve olumlu eyleme dayanır. Daha az “olma” enerjisi ve daha fazla “yapma” enerjisi. Eril enerjiyi düşündüğümde aklıma daha çok iddialı ve rasyonel özellikler geliyor. Bana göre odaklanmayı, dürtüyü, gücü ve liderliği bünyesinde barındırıyor ama kesinlikle baskın ya da aşırı kontrolcü bir şekilde değil. Sağlıklı ve iyileşmiş bir şekilde.

Dişil enerjiden nasıl yararlanabiliriz?

Dişiliğinizle temasa geçmek ve bu enerjiyi hayatınıza dokumak, kendinizi daha bereketli ve tatmin olmuş hissetmeniz için fırsat yaratır. Hepimiz bunun ne anlama geldiğine ve nasıl tezahür ettirileceğine ilişkin şeyler okuyor, konuşuyor ve sürekli tüketiyoruz. Ancak istediğimizi gerçekten elde etmek için arzularımızın enerjisiyle uyum içinde yaşamalıyız.

Kendinizle Sevgiyle Konuşun

Çoğumuz, o olumsuz iç sesin ne kadar gürültülü olduğunun ve bu desteksiz anlatımın bizi kendi kalbimizdeki enerjiden ne kadar uzaklaştırdığının farkında olmadan yaşamımızı sürdürürüz. Kendinizle konuşma şekliniz tüm dünyanızı değiştirebilir. Sezgilerinize ve doğuştan gelen bilgeliğinize erişmenizi engelleyen konuşma tarzıyla mücadele etmek için onaylamaları kullanarak bu anlatıyı değiştirmede aktif bir rol oynamayı seçin.

Duygularınızı kucaklayın

Karşınıza çıkan her şeyi kabul etme ve artık belirli duyguları yanlış olarak değerlendirmeme alışkanlığı edinin. Duygularınız içsel gücünüze ve içsel bilgeliğinize açılan kapıdır. Dişil enerjimizden yararlandığımızda, kendimize sadece var olmamıza izin veririz. Kendimize ve seçimlerimize güveniyoruz ve artık yanıtlar almak veya fazla düşünmek için dış kaynak kullanarak zaman kaybetmiyoruz. Harekete geçmeden önce bize rehberlik etmesi ve uyum sağlaması için yalnızca içsel bilgeliğimize güveniriz. Duygularınızı ne kadar çok hissederseniz, o kadar bağlanırsınız.

Kendinize sadece varolabileceğiniz bir alan verin

Sadece oturmayı ve kendi huzurunuzda olmayı öğrenmek, bedeninizle bağlantı kurmanıza yardımcı olur ve zihninize şimdiki ana yerleşme şansı verir. Kendimizle ne kadar rahat olursak, birisi ya da bir şey bize doğru gelmediğinde sınırlar koyma olasılığımız da o kadar artar. Her zaman “evet” demek yerine istemediğiniz durumlarda “hayır” demek, dişilenerjinizden yararlanmanın en hızlı yollarından biridir. Kendinize, önce kendi ihtiyaçlarınızı dinlediğinize ve karşıladığınıza dair bir mesaj gönderir. Ne istediğinizi ve neye ihtiyacınız olduğunu gerçekten bilmek için, duyabilecek kadar sessizleşecek zamanı ve alanı bulma konusunda kendinize izin vermelisiniz.

Reyhan İldaş, bir yaşam koçu ve thetahealing uzmanı olarak dişi enerjinizi yükseltmek ve ondan yararlanmak konusunda size yardımcı olabilir. Reyhan İldaş’ın uzmanlığına başvurmak için info@reyhanildas.com e-posta adresi veya 0533 745 93 98 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir